MANDALA NEDİR?   / AKTİVİTE TAKVİMİ  / DİĞER ATÖLYELER   / EĞİTMENLERİMİZ  / MANDALA BLOG

Mandala Farkındalık Eğitimleri - Bireysel ve Grup Çalışmaları

 FARKLI GÜN TERCİHİNİZ İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER

MANDALA TEMEL EĞİTİM VE UYGULAMALI ÇİZİM (Bireysel olarak çalışma yapılır ücret değişmez)

MANDALA TEMEL EĞİTİM TOPLAM 5 SAATİ İÇERİR - MANDALA FELSEFESİ - ARINMA ÇALIŞMASI VE ÇİZİM TEKNİKLERİ  

EĞİTİM ÜCRETİ : 1.200 TL + KDV (Kredi kartı geçerlidir.)

MANDALA YÖNTEMİ İLE BLOKAJLARIMIZI NASIL ÇÖZERİZ ?

MANDALA FARKINDALIK EĞİTİMİ – MICRO COSMOS & MACRO COSMOS

Analitik Psikolojinin kurucusu Carl Gustav Jung’un tıbba destek olarak kullandığı bu yöntem, Mitolojist yazar ve okutman olan Joseph Camphell tarafından kendi eserlerinde ve sembollerle yaptığı çalışmalarda devam etmiştir. Şu anda Amerika da Dr. Richard Moss tarafından kişisel gelişimde kullanılmaktadır.

Birçok kişi, tekrarlanan duygusal mücadele ve acı modelleriyle doğuştan gelen potansiyelini engeller. Bu pratik, elle çalışılan kılavuz insanların alışkanlık olarak bu tuzağa düştüğünü ve bu tıkanıklığı nasıl gidermemiz gerektiğine yardımcı olur ve günlük hayata kolayca dahil edilen, onları bu yıkıcı davranıştan kurtaran bir program sunar ve kendi kendilerinin doktoru olmayı öğretir.

Geçmişten günümüze taşıdığımız bir takım olumsuz duygu ve duşunce kalıplarımızı tespit edip bunları olumlu yönde düzeltmemize yararken, bireyin duygularını, bu duyguların kendisini nasıl etkilediğini teshis etmesi ve anlamasına ayrıca ayırt edebilme farkındalığına sahip olmasında etkili bir araçtır ve bunların altında yatan nedenleri tanımasına yardımcı olur.

Eğitimin içeriği :

·       Mandala Nedir?

·       Mandala Yaratarak Blokajlarımızı nasıl çözeriz ?

·       Mandala ile nasıl yeni bir gelecek ve varoluş yaratabiliriz.?

Eğitimin yararları :

·       Toplam 4 - 5 saat suren bu eğitimin neticesinde bu pratik metodu kolaylıkla kendi kendimize kullanabilir, farklı bir bakış açısından olayları değerlendirebilme becerisini kazanıp bunu bir hayat tarzı haline dönüştürebiliriz.

-       Kendi yarattığımız Mandalalar kendi ruhumuza bir giriş kapısı olur, eşik gibidir. Başka bir deyişle mandala resminin diğer tarafında ruhumuzun güçleri vardır. Bu güçlere "İlahi Güçler" diyoruz. Mandalalar derin öğretmenlerdir ve bu ilahi güçlerle o kadar yoğun temas kurar.

-       Mandalalar kadar hızlı ve direkt olabilen başka hiçbir öğreti yoktur. Bu, insanlar için inanılmaz bir şeydir çünkü mandala, bilinç dönüşümü ve ruhsal büyüme konularında olağanüstü bir muhteşemliğe sahiptir. Kendi içsel manzaranız konusunda size öğretmenlik yaparak ruhunuzu keşfetmenizi sağlayacak ve özgürleştirecektir. Hayatın içinde tuttuğunuz kronik duygu durum bozuklukları ve düşüncelerin neden olduğu blokajların çözülmesinde size yol gösterecektir. Sorumluluğun sizde olduğu rotanız olacaktır.

·       Bireylerin kişisel yaşamlarında  birbirinden kopuk olduğunu düşündükleri parçaları bir araya getirmesine yardımcı olmaktadır.

·       İletişim becerilerimizin güçlenmesine ve kendimizde gördüğümüz eksik, olumsuz olarak nitelendirdiğimiz yönlerimizin olumluya dönmesine destek sağlar.

·       Hızla ilerleyen teknolojik çağda tamamıyla kullanmayı unuttuğumuz yaratıcı tarafımızı çalıştıran beynimizin sağ lobunu kullanmayı ve aktif hale getirmemizi sağlayan bir yöntemdir. Mantık, idrak tarafımız olan sol lob ile dengeyi kurar, Analitik düşünme becerimizi güçlendirir.

(Günümüzde birçok hastalığın çıkmasına ve ilerlemesine sebep olan şeylerin başında beynimizin sağ lobunu yani yaratıcı tarafımızı kullanmayışımız gelmektedir. Bu da Alzheimer hastalığının çoğalmasına sebep olmuştur. Mandala ile yapılan çalışmalar hayatımıza ve kariyerimize daha zengin ve farkli bir bakış açısı ile bakabilmemizi sağlar.)

·       Düşüncelerimizi ve sezgilerimizi bir noktaya toplamamıza yarar ayrıca merkezde kalabilmeyi sağlar.

·       Mandala hayatımızın bölük pörçük parçalarını bir araya getirip bir merkezden  bütünlüğe ulaşmamıza yardımcı olur.

·       Sanskritçe bir kelime olan mandala hem daire hem de merkez anlamına gelir aslında hem etrafımızdaki görünen dünyayı (tüm dünya-daire) ve zihinlerimizdeki, vücutlarımızdaki derin görünmeyen dünyayı (merkez iyileştirme dairesi) temsil eder.

·       "Mandala sizinle ve etrafınızdaki dünyayla ilgili derin doğruyu ortaya çıkaran ve genellikle daire şeklinde olan içimizdeki kutsal alandır."

Sevgilerimle

Gülben Aykaç

 

24 Ocak 2016 Pazar tarihinde yayınlanmıştır!

Bağlantılar

Mandala Pilates Studio Mandala Farkındalık Eğitimleri - Bireysel ve Grup Çalışmaları

Twitter