MANDALA NEDİR?   / AKTİVİTE TAKVİMİ  / DİĞER ATÖLYELER   / EĞİTMENLERİMİZ  / MANDALA BLOG

GÜLBEN AYKAÇ, GÜLSEN GÖKDERE

10.12.1968 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Üniversitesi Turizm-Otelcilik ve Çalışma Ekonomisini bitirdikten sonra Profesyonel iş hayatıma AIG –American International Group- bünyesinde ALICO'da başladım. Benim için çok büyük bir okul olan işim sayesinde hem çok insan tanıdım hem de büyük tecrübeler edindim.16 yıllık Kurumsal iş hayatım ikiz oğullarımızın 2005 yılında dünyaya gelmesiyle son buldu.

Gerek iş, gerekse seyahate olan özel ilgimden dolayı sosyal anlamda pek çok ülke dolaştım. İşim gereği aldığım Kişisel Gelişim ve satış eğitimlerini kendi katıldığım özel eğitimlerle birleştirdim. Çok değerli eğitmenlerle tanışma fırsatım oldu. 1996 yılında gittiğim Uzakdoğu seyahatinde tapınaklar adası diye geçen Endonezya’nın Cava adasındaki Borobudur tapınağı, Mandala ile ilk buluşma ve tanışma yerim oldu. Reiki Master olarak çıktığım yolda daha etkili ve bilimsel bir farkındalık alanı arama çabam yogaya olan merakım beni Mandala ile buluşturmuştu.

Bir süre Paris’de yaşadım. Bu dönem benim değerli eğitmenlerin sanatsal ve kültürel etkinliklerini Paris ve Londra’da takip etmeme sebep oldu. O zaman Chopra Center  şimdi Chopra Center University olan Dr. Deepak Chopra’nın “Bütünsel Sağlık”, “Zihin ile Ruhsal dengenin Sağlanması”, “Şifalandırma”, “Farkındalık alanında kalma” gibi eğitim ve meditasyon programlarına katıldım.

“A Course in Miracles” (Mucizeler Kursu) (Allen Watson ve Robert Perry tarafından hazırlanmış, hergün bir ders ve meditasyon içeren çalışmalar bütünü olan ve içerisinde 365 güne yayılmış derslerin yer aldığı bir öğretidir.) Türkçe çevirisi ve eğitimleri çok saydığım ve sevdiğim dostum, arkadaşım ve hocam olan İrem Orhon’a aittir. 2007 yılında sevgili İrem Orhon’un önderliğinde 2 yıl gibi bir sürede bu kursu tamamladım.  

Sevgili İrem’le beraber yol alırken kendisinin değerli arkadaşları Fransız Dr.Christine Dieutegard ve Patrick Brastain’in eğitimlerine katılma fırsatı buldum. Yine İrem Orhon’un yeniçağ tıbbının Fransa'daki öncüleri olan Dr.Claude Sabbah, Dr.Gerard Athias, Dr.Salomon Sellam, Patrick Obissier, Christian Fleche ve Jacques Martel ile yaptığı çalışmalardaki birikimini ve tecrübesini verdiği birçok eğitimle bizlere aktarması, benim Mandala yolunda daha derin bir birikimle eğitimler vermeme sebep olmaktadır.

Psychic Artworks – June Elleni Laine, duru görülerini çizgileriyle buluşturan çok başarılı bir Mandala Eğitmeni Bilgi Paylaşım Merkezi aracılığıyla tanıştığım ve sonrasında geliştirdiğim Mandala Eğitimleri ve atölye çalışmaları benim bu alanda ilerlememe sebep oldu.

Mandala eğitimleri ve Mandala ile yapılan çalışmalar bugün yurt dışında bir çok ülkede bilimsel tıp ve psikolojinin birleştirilerek tıp fakültelerince de ders kapsamına alınan, yeni ve 21. yy tıbbı olarak kabul edilen "kendi kendini tedavi yöntemleri ve sanatsal terapi” olarak çok etkili bir yöntemidir.  Psikanaliz’in kurucusu Carl Jung’un, Dr Richard Moss'un ve Joseph Camphell'in kişisel büyüme de ve psikanalizde çalışmalarında kullandığı gibi...Mandala etkinliklerine ve atölye çalışmalarıma Amerikalı Mandala sanatçısı Paul Heussenstamm ıle birlikte devam etmekteyim. 2008 yılında kurmuş olduğum Mandala Kişisel Gelişim ve Organizasyon bünyesinde yetişkinlere ve çocuklara Mandala eğitimleri vermekteyim. Alanında kurulmuş isim hakkı ve verilen eğitimler, atölye çalışmaları TPE tarafından resmileştirilip tescil edilmiş olan ilk şirkettir.  Ayrıca çizdiğim desenleri kıyafetlerde, takılarda ve birçok aksesuarlarda değerlendirerek Mandala'yı mananın maddede buluşma şekli olarak sergilemekteyim.

Bu güzel yolculuğa benimle birlikte çıkmanızı tavsiye ederim.

Sevgiler

Gülben Aykaç

 

 

 

 

Bağlantılar

Anasayfa GÜLBEN AYKAÇ, GÜLSEN GÖKDERE

Twitter