MANDALA NEDİR?   / AKTİVİTE TAKVİMİ  / DİĞER ATÖLYELER   / EĞİTMENLERİMİZ  / MANDALA BLOG

Mandala Diyetisyen

Bireysel Beslenme Danışmanlığı

 

Bireysel beslenme danışmanlığında ilk görüşmede yaşınıza, cinsiyetinize, vücut analizinize, fiziksel aktivite durumunuza, sağlık durumunuza, sosyal yaşantınıza, ve beslenme alışkanlıklarınıza özel kişiselleştirilmiş beslenme programı hazırlanmaktadır.

Kilo Alma / Kilo Verme / Kilo Koruma

Obezite tüm dünyada hızla artmakta ve obeziteyle birlikte sağlık problemleride artış göstermektedir.

Beslenme sağlıklı bir vücut ve zihin için en önemli faktördür.

Kişilerin yaşam tarzına uygun, en sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde kilo almasını-vermesini yani ideal kiloya ulaşılması hedeflenmektedir. Bu süreçte önemli olan kişilerin hayat tarzına uygun ve sağlıklı beslenmeyi bir diyet süreci olarak değil yaşam tarzı haline getirip kilo almayı veya vermeyi sağlamaktır. Kişi sağlıklı olan yani ideal kiloya ulaştıktan sonra kilo koruma dönemine geçilmektedir. Yüz yüze veya online olarak yapılan görüşmelerle kilo yönetimi hizmeti verilmektedir.

 

Sağlığımızın korunması, kaliteli bir hayat sürdürebilmek, hastalıklardan korunmak ve hastalık oluşumundan korunabilmek için sağlıklı beslenme en önemli koşuldur.

Bireylerin yaşı, cinsiyeti, vücut kompozisyonu, kan bulguları, fiziksel aktivite düzeyleri sosyal çevreleri gibi bir çok kişisel faktör beslenme alışkanlıkları ve hastalıklarına özel ihtiyaçlarına göre hazırlanan diyet programları ile tedavi ve tedavi sonrası bakım sürecinin en kolay ve hızlı atlatılmasını sağlanmalıdır.

Sporcu Beslenmesi

Yeterli ve dengeli beslenme hem amatör hem profesyonel sporcular için çok önemlidir.

Sporcunun performasında doğru beslenme büyük önem taşımaktadır. Doğru beslenme ile sporcunun dayanıklılığı, konsantrasyon seviyesinin maksimum seviyelerde olması, sakatlığa yakalanmanın veya yakalanılırsa da bu sürenin minimumda tutulması hedeflenmektedir.

Sporcu beslenmesinde; yaş, cinsiyet, vücudun yağ/kas oranı, sağlık profili ve  yapılan spor türü, antreman sıklığı, antreman süresine göre alınması gereken enerji ve besin öğelerinin hesaplaması yapılmalıdır. Toplanan veriler doğrultusunda sporcunun; tercihleri ve alışkanlıkları ön planda tutularak, sporcu antrenörleriyle de parelel hareket ederek sağlıklı ve sporcunun performansını yüksek seviyede tutacak bir beslenme programı planlanmalıdır.

Hastalarda Beslenme

Hastalıklarda Beslenme Danışmanlığında alınabilecek hizmetlerin başlıcaları;

Bağlantılar

Anasayfa Kurumsal Mandala Diyetisyen Mandala Nedir? Mandala Pilates Studio

Twitter