ANASAYFA | ÜRÜNLER | İLETİŞİM

info@mandala.com.tr

Başak
Bolluk ve Bereket Mandalası

Başak II
Bolluk ve Bereket Mandalası

Bigbang
Doğuş ve Yaratılış Mandalası

Filler
Şans Mandalası

Filler II
Şans Mandalası

Göz
Korunma Mandalası

Kaplumbağalar
Yuva ve Aile Mandalası

Kaplumbağalar II
Yuva ve Aile Mandalası

Kaplumbağalar III
Yuva ve Aile Mandalası

Lotus
İyileştirme Mandalası

Lotus II
İyileştirme Mandalası

Spiraller
Yaşam ve Döngü Mandalası

Spiraller II
Yaşam ve Döngü Mandalası

Salyangozlar
Evrensel Bilgi ve Sevgi Mandalası

Salyangozlar II
Evrensel Bilgi ve Sevgi Mandalası

Salyangozlar III
Evrensel Bilgi ve Sevgi Mandalası

Salyangozlar IV
Evrensel Bilgi ve Sevgi Mandalası

Salyangozlar V
Evrensel Bilgi ve Sevgi Mandalası

Salyangozlar VI
Evrensel Bilgi ve Sevgi Mandalası

Salyangozlar VII
Evrensel Bilgi ve Sevgi Mandalası

Tavus Kuşu
Teklik-Tamlık Mandalası

Tavus Kuşu II
Teklik-Tamlık Mandalası

Tavus Kuşu III
Teklik-Tamlık Mandalası

Yunuslar
Şans-Kısmet Mandalası

Mandala Eğitim Atölyesi

MANDALA
GELECEĞİ YARATMA SANATI VE DİLEKLERİMİZİ RESMETMEK…
 
MANDALA NEDİR?
 
Niyetlerimizin, dualarımızın ve düşüncelerimizin gerçekten de büyük bir gücü olduğunu biliyoruz. Bunların yaşamımızda birçok değişikliklere yol açabileceğini, fiziksel olarak çok şeyi değiştirebileceğini çoğumuz deneyimlemişizdir. Hayatımızı istediğimiz şekilde yönlendirebilmemizin doğrudan doğruya dikkatimizi odaklama ve enerjimizi bir noktaya toplayabilmemizle ilgili olduğunu biliyoruz. Yıllardır hepimiz içimize dönebilmek, odaklanabilmek için çeşitli yöntemler deniyoruz. 
 
Peki; Niyetimizi göstermek için yeterince uzun bir süre boyunca nasıl odaklanabilir ve iç sesimizle bağlantı kurabiliriz? Mandala, hepimizin öğrenebileceği ve istediğimiz şeyi yaratmamıza yardımcı olacak bir öğretidir bunun da ötesinde manyetik gücü olan bir tılsımdır. Bunun için kalıtsal bir yetimiz olduğunu gösteren kanıtlar vardır. Belli bir teknik ve disiplin çerçevesinde çizilir. Düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde çok büyük bir iyileştirme gücüne sahiptir. Resmimizin iyi olması Mandala çalışmalarında gerekli değildir. Herkes yapabilir çünkü bir zihin çalışmasıdır. Sağ beyin ve sol beyinin kollektif çalışmasıyla ortaya çıkar,düzen gerektirir,sabır gerektirir. Birebir çalışmalar da çok etkili olur, düzenli grup çalışmaları ve oluşan mandala sınıfları ile enerji ayrı bir boyuta taşınır. Çizimlerde Ayurveda ve Astroloji den de destek alınır. İlk iki ders birbirini tamamlayıcı bilgileri kapsar. İkinci aşama birinci dersin devamıdır ve akabinde süreklilik sağlar bu da bizim nedenini bilmediğimiz hayatımızı zorlaştıran olayları çözmemize sebep olur.Farklı bir farkındalık boyutunda çizimler yaptığımızı gözlemlerken hayatımızdaki değişiklikleri de farketmemizi sağlar. 
 
Mandala da bir öğretmen ve seyirci olması gerekir. Seyirci olmaz ise Mandala da olmaz. Süreklilik ve geçiciliğin muhteşem bir buluşmasıdır Mandala deneyimi.Günümüzde bir çok ülkede yapılan Mandala'ya giriş meditasyonları, çizim ve boyama çalışmaları bir çok şeye şifa olmaktadır.
 
Bunların başında rahat bir nefes ve huzur gelmektedir. Düzenli yapıldığı takdirde;
 
1-Çağın hastalığı olan Alzheimer oluşumunun engellenmesi ve hastalığın ilerlemesini durdurması bir nevi meditasyon aracı.
 
2-Down sendromlu çocuk veya yetişkinlerde belli bir düzen ve disiplin içinde tekrarlanmasından dolayı
 
dingin ve huzurlu bir yaşam içinde yaratıcılığı artırmaya,
 
3-Biz yetişkinlerde bir nevi günlük ruhsal temizlik ve şifalanma gençlik iksiri çocuklukta ki yaratıcılığımıza dönme yolu...
 
ÖZGEÇMİŞ
 
10/12/1968 yılında İstanbul'da doğdum. Profesyonel çalışma hayatıma AIG Group bünyesinde ALICO'da finans ve marketing bölümünde başladım. ALICO'da geçirdiğim 10 yıl içinde çeşitli ülkelerde çalışma ve yaşama fırsatım oldu. 2 yıl Paris'te yaşadıktan sonra sırasıyla iş hayatına Barclays Bank, ATNS "Agence Turc de Nettoyage et de Sécurité" Fransız şirketinde devam ettim. 2005 yılında ikiz oğullarımın dünyaya gelmesiyle kurumsal sektörden ayrıldım. Çalışma hayatım boyunca ve sonrasında gittiğim ülkelerde ve şehirlerde gerek İstanbul'da çeşitli Kişisel Gelişim seminerlerine ve kurslarına katıldım. Değerli eğitmenlerle tanışma fırsatı buldum. Reiki Master olarak çıktığım yolda Nefes Terapisi, Yoga ve çeşitli Meditasyon teknikleri ile yoluma devam ettim.Bilgi Paylaşım Merkezi aracılığıyla tanıştığım Mandala eğitmeni ve terapisti June Elleni Laine'nin seminerine ve atölye çalışmalarına katıldım. Daha sonra farklı kültürlerden kişilerin Mandala çalışmalarını takip ettim ve etmekteyim. İrem Orhon'dan aldığım 2 senelik Mucizeler Kursu semineri sevdiğim ve beni geliştiren mutlu ve huzurlu hissettiren yolda ilerlememe sebep oldu. 2009'da kurduğum şirketim "Mandala Kişisel Gelişim Org. ve Tekstil Ürünleri" ile çeşitli çalışmalar yapmaktayım. Bu çalışmalarla beraber Mandala eğitimleri ve çizim teknikleri hakkında seminerler veriyorum. Mandala desenlerini kıyafetlere, objelere uygulayarak manayı maddeye çevirerek, insanlara huzurlu ve keyifli dokunuşlarda bulunduğumu düşünüyorum.
Niyetlerimiz içimizde saklıdır sadece onları serbest bırakmaya izin vermemiz gerekir.
 
 
 

Mandala.com.tr © 2019 - Tüm Hakları Saklıdır
Anasayfa - Mandala Nedir - Ürünler - İletişim